czwartek, 18 kwietnia 2013

~1: chęć na... Marmurkowe Babeczki!

Marmurkowe babeczki

Przyszła mi chęć na babeczki, a że dostałam śliczną książeczkę pełną muffinkowych przepisów pomyślałam "Czemu nie?" Wybrałam pyszne połączenie budyniu i kakaa. Jedno z moich ulubionych :) Zachęcam do spróbowania bo nie są wcale trudne w zrobieniu (nie zajęły mi więcej niż 25min) 








 Składniki na 10-12 sztuk(mi wyszły mega-babeczki bo nie miałam wystarczającej liczby foremek):                                                                    

                                                          300ml mleka                                                          
75g cukru
1 torebka budyniu waniliowego
250g masła (temp. pokojowa)
100g cukru
1 torebka cukru waniliowego
szczypta soli
3 jajka
150g mąki
łyżeczka proszku do pieczenia
1 lub 2 łyżki kakao w proszku
papierowe foremki do ciasta

1. Piekarnik nagrzać do 175 stopni (150 stopni - termoobieg). Papierowe foremki umieścić w zagłębieniach blachy muffinek. Z mleka, cukru i budyniu w proszku ugotować gęsty budyń wg przepisu na opakowaniu i ostudzić.
2. 100g masła utrzeć na puszystą masę z cukrem, cukrem waniliowym oraz solą, ucierać dalej dodając pojedynczo jajka. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, a następnie z masą jajeczną. Połowę ciasta wyłożyć do foremek. Do reszty ciasta dodać kakao w proszku i dokładnie wymieszać. (następującą część dodałam od siebie) Do każdej babeczki dodać łyżkę budyniu a następnie 'przykryć' ją ciemnym, kakaowym ciastem.
3. Babeczki piec 20min na środkowym poziomie nagrzanego piekarnika, następnie ostudzić na kratce.

Ja dodałam od siebie krem, jednak nie wyszedł taki jaki powinien :)
Wy jednak babeczki możecie posypać cukrem pudrem. \

Smacznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz